« Скрыть колонку « Скрыть шапку

Дядюшка Сэм сообщает:

Работает проверка заявок DV-2024, принятых осенью 2022 года

Интервью победителей DV-2024 — с 01.10.2023 до 30.09.2024

Регистрация заявок DV-2025 — с 4 октября по 7 ноября 2023 года

Проверка результатов DV-2025 — с 4 мая 2024 года

Участвуйте!

Мы помогаем принять участие в лотерее.

Платная услуга от частной компании

Интервью победителей

Октябрь 2023: 4500

Сентябрь 2023: 32000

Август 2023: 32000

Здравствуйте! Скажите, пожалуйста, у моих знакомых возник вопрос, они граждане Армении, но проживают в Республике Беларусь и у них вид на жительство этой республики. От какой...

Еще 1037 вопросов » Ответы 2

Центр Грин Кард

ул. Октябрьская, 5, офис 108
Минск, Беларусь

тел. в офисе (017) 327-77-55

e-mail: info@greencard.by

полная контактная информация

Сейчас вы можете только читать. Чтобы что-то написать, зарегистрируйтесь или войдите со своим логином и паролем (если они у вас уже есть).
Страницы: 1
RSS
Chisinau 19.03.2015 + 3 визы (DV-2015)
Salutare tuturor! Vreau sa multumesc mai intii de toate celor care au initiat acest forum , pentru ca ne-a fost de mare ajutor si am adunat multa informatie utila! Si deci .....despre cistigul nostru in loteria DV- 2015 (mai exact a sotului ) am aflat la sfirsit de luna august, desigur ca am fost foarte surprinsi caci nu ne asteptam ca norocul ne va surpinde pe noi tocmai dar ne-am bucurat nespus de mult! smile:-)
Apoi dupa cum bine stiti a inceput propriu zis procesul de perfectare a actelor si desigur in fiecare luna urmaream fiecare Visa Bulletin sa vedem cam prin ce luna vom avea interviul. Asteptarea a durat,dar a meritat ! Am facut programare pentru trecerea Comisiei Medicale , am adunat toate actele necesare , respectiv cu o saptamina inainte de interviu am dus tot pachetul de doc la ambasada si pina la data interviului , adica 19 martie am avut cele mai mari emotii vreodata !
A venit si mult asteptata zi a interviului , din cite am citit pe forum parca cumva eram moral pregatiti ca va fi tot ok dar oricum eram emotionati dat fiind faptul ca micuta noastra era tare activa si probabil nerabdatoare sa ia viza. smile:-) La ora 14:00 eram deja in interiorul ambasadei , a urmat achitarea vizelor , dupa care am mers pentru a da amprente la ghiseul 4 , si linistit ne asteptam rindul sa intram la convorbirea cu consulul.....care apropo este un domn foarte amiabil si pozitiv.Am intrat la interviu ...si am inceput sa raspundem la intrebarile adresate de Consul ..care au fost de genul:
- In ce ati terminat liceul?
-In ce an v-ati casatorit?
-La cine mergeti ? Cu ce se ocupa persoana data?
-DAca am mai fost casatoriti si daca mai avem copii din casatorii anterioare? si cam atiit......dupa care mult asteptata fraza VIzele dvoastra sunt aprobate!
Desigur ca eram fericiti si nici nu stiam cum sa reactionam dar am iesit incintati si plini de un zimbet larg! smile:-) smile:-) smile:-)
Fiti increzuti in ceea ce va propuneti sa faceti...dar mai ales sinceri ! Acum urmeaza sa ne facem bagajele si Welcome to America!
Изменено: misha12 - 28.03.2015 01:30:48
Спасибо Вам за историю. Правда, я, к сожалению, понял только последнюю фразу .... Welcome to America..... smile:-D smile:-D smile:-D
Цитата
Владимир Кравченко пишет:
Спасибо Вам за историю. Правда, я, к сожалению, понял только последнюю фразу .... Welcome to America.....

Аналогично ! smile:-D
Цитата
Владимир Кравченко пишет:
Спасибо Вам за историю. Правда, я, к сожалению, понял только последнюю фразу .... Welcome to America.....

Я поняла первую и последнюю фразу)))) А хотелось саму суть))))
Изменено: Inna2 - 28.03.2015 12:27:55
Felicitari, eu tot am visa deja in pasaport....Unde zburati si cind?
еще один умник. Ну ладно, чо, поздравляю.
Congratulations!
Felicitari! Chiar de ziua mea de nastere ati primit viza smile*thumbs_up* La fel sin curioasa unde zburati si cind? Ati cistigat din prima dat?
Перевод smile*ok*
Поздравляю! В мой День рождения вы получили визы. Тоже хотела знать куда именно летите и когда? С какого раза выиграли?
Мэй омуле, конечно наши поздравления, но вы когда-нибудь поймете, что молдавский - румынский язык - это не Всемирный язык общения?! И для конкретных форумов существуют конкретные " официальные " языки общения просто для того, чтобы ВСЕ друг друга ПОНИМАЛИ!
misha12,

поздравляем!

Напоминаю!!!

Оставлять сообщения необходимо на русском языке - это одно из правил нашего форума, т.к. именно русский понятен большинству посетителей сайта.
Страницы: 1